Головний мінус недорогого електромобіля – невеликий запас ходу на одному заряді через обмеженість об`єму батареї. Врятувати у такому випадку може нова розробка від французького стартапу EP Tender – спеціальний причеп, «набий» батареями, який підключається до «електрички».

Спочатку причіп був розроблений спеціально для бюджетного електромобіля Renault Zoe, запас ходу якого становить максимум 210 км. Тобто далекі поїздки або подорожі на ньому практично неможливі, оскільки для повного заряду батареї потрібен час – від 30 хв до 8 год. При цьому особливості витрати електроенергії у електромобіля інші, ніж у бензинових маши: чим швидше їдеш, тим більше енергії витрачаєш і запас ходу на трасі скорочується доволі динамічно. Тому розробка EP Tender може мати попит.

Приіп з 60-кіловатним акумулятором заряджає автомобіль безпосередньо під час руху, завдяки чому збільшує запас ходу електромобіля більш ніж у 2 рази. Випускати їх планують для самих різних машин, а не тільки для Renault Zoe. Генеральний директор EP Tender Жан-Батист Сегард вважає, що розробка дозволить покупцям обирати електромобілі з невеликим запасом ходу, які коштують набагато дешевше.  Якщо ж використовувати причіп у далеких поїздках, які відбуваються не так часто, можна заощадити значну суму грошей.

При цьому причіп EP Tender не обов’язково купувати. Його можна взяти в оренду, а пункти видачі причепів стартап хоче розмістити вздовж популярних туристичних маршрутів, завдяки чому туристи зможуть швидко міняти причіп, що розрядився, на новий і через хвилину їхати далі.

Вартість оренди причепа, за підрахунками компанії, становитиме близько 34 євро. Сам причіп, якщо людина захоче його купити, обійдеться у 10 185 євро.