Згідно з новими дослідженнями, електромобілі стали більш вигідними з точки зору повної вартості володіння. Ці розрахунки вірні навіть з урахуванням того, що вони часто коштують дорожче, ніж аналогічні за класом машини з бензиновими або дизельними двигунами.

Як підрахували британські аналітики з Direct Line Group, у Великій Британії 14 років експлуатації електромобіля обійдуться у £52 133 (57 200 євро), водночас власник бензинового авто витратить загалом £53 625 (58 820 євро).

Якщо не враховувати ціну покупки, то щорічні експлуатаційні витрати, зокрема, заправка/зарядка, страхування, податки і обслуговування становлять £1742 для електричної машини і £2205- для бензинової. Різниця у 20% – дуже істотна.

Одним з основних пунктів економії виявилася зарядка: вона обходиться на 58% дешевше за заправку бензином. Водночас  власники «електричок» у Великій Британії  повинні приблизно на 25% більше віддавати за страхування (через високу вартість запчастин).

Також слід враховувати, що електромобіль в середньому на £5000 або 22%, дорожчі за бензинових опонентів. Зате вони дешевшають у два рази повільніше: на 12% в рік проти 24% у машин з ДВЗ.

Слід зазначити, що ці дані справедливі для Туманного Альбіону, але їх не можна екстраполювати на інші країни. Скрізь розрізняються вартість палива та електроенергії, ставки страхування і так далі.