Стартап Faraday Future, про який не було нічого чутно майже рік через складне фінансове становище, cудячи з усього, зумів залучити нових інвесторів і тепер готується побудувати новий завод в Китаї. Про це з посиланням на аноннімние джерела повідомляє видання Automotive News.

Виробничим партнером «Фрадея» стане концерн Geely. Потужність нового заводу становитиме 100 тисяч електромобілів на рік. Крім підприємства, поряд буде побудовано дослідний центр.

Нагадаємо, що компанія Faraday Future була заснована у 2014 році в США на гроші китайського інвестора Цзя Юетіна, який володів брендом LeEco та сервісом стрімінгу Le.com. Однак, незважаючи на успіх свого основного бізнесу, Юетін став жертвою власних завищених амбіцій. Він набрав позик для забезпечення якнайшвидшого зростання своєї корпорації і не зміг розплатитися з кредиторами.

Саме проблеми Юетіна привели до того, що Faraday Future виявився фактичним банкрутом. Будь-які спроби залучити в компанію інвестиції приводили до того, що ці гроші одразу ж потрапляли до старих кредиторів бізнесмена.

Однак у травні минулого Юетін зміг здійснити персональне банкрутство. Він позбувся частки в Faraday Future, яка відійшла його китайським кредиторам, але зберіг керівні функції. Наразі єдиним активом стартапу є представлений у 2017 році електричний кросовер FF 91 (на фото), який на той час здавався дуже передовим автомобілем. Найімовірніше, саме під його технічну документацію і вдалося залучити нових інвесторів.