Стартап Faraday Future, який на момент своєї появи позиціонував себе як “вбивця Тесла”, закрив штаб-квартиру та припинив усі роботи на своєму каліфорнійському підприємстві, пише The Verge. Компанію покинули два ключові співробітники – ветеран електромобільного підрозділу General Motors Пітер Саваджин та співзасновник Faraday Future, колишній співробітник Tesla Нік Семпсон. Останній в якості причини свого звільнення вказав на повну неплатоспроможність стартапа.

Свою єдину модель – електричний кросовер FF 91 – компанія представила ще в січні 2017 року. Головним інвестором проекту виступив китайський підприємець, засновник групи LeEco Цзя Юетін.

Незабаром, проте, почалися проблеми: LeEco виявився фінансово неспроможним партнером, Юетін фактично біг від кредиторів з Китаю до США і спробував знайти для Faraday Future нових інвесторів.

Аж до літа 2018 року було не ясно, чи зможе взагалі Faraday Future коли-небудь випустити серійний електрокар (хоча першу машину з виробничої лініїї випустили). У липні було оголошено про угоду з гонконзьким девелопером Evergrande Health, який мав намір купити за 1,2 млрд доларів 45% акцій Faraday Future, а в першу чергу інвестувати ще 700 млн в підтримку компанії. Проте, як заявили у стартапі, друга сторона не дотрималася угоди та навіть намагалася заволодіти їх інтелектуальною власністю. Як наслідок, домовленості були зірвані.

Тепер компанія скорочує нових співробітників і знижує зарплати старим. За словами Юетіна, переговори з новими інвесторами принесуть гроші не раніше грудня. Якщо, звичайно, вони завершаться успіхом.