У Болгарії відбулася презентація першого електричного спорткара місцевої розробки. Це прототип Kinetik 07 від компанії Kinetik Automotive, побудований на базі класичного британського спідстера Caterham Seven.

Незважаючи на запозичене шасі, близько 90% компонентів Kinetik 07 – унікальні. При цьому більшість з них виготовляється методом 3D-друку, що дозволить забезпечити високий ступінь персоналізації при будівництві клієнтських машин. Усе програмне забезпечення в Kinetik Automotive розробили самостійно.

Силова установка Kinetik 07 видає 480 кіловат (653 метричних к.с.) та 800 Нм, вона  дозволяє електрокару розігнатися до 100 км/год за 2,7 секунди. Запас ходу не розкривається, проте  він повинен бути істотним: і хоча машина  призначена в першу чергу для трек-днів, їздити звичайними дорогами на ній теж можна.

У салоні Kinetik 07 – мінімалістичний дисплей мультимедіа та обробка  «в дусі легендарних британських та італійських ательє».

Передбачається, що на першому етапі Kinetik Automotive випустить міні-партію з семи таких електромобілів.

До речі, Болгарія – це друга балканська країна, яка зробила свій перший електрокар у вигляді спорткару. Як ми добре знаємо, таким  самим шляхом раніше пішла хорватська Rimac. Зараз вона випускає вже друге покоління своєї моделі – Rimac C_Two.