Скандальний підприємець та дизайнер Хенрик Фіскер не залишає надій одного разу перевершити Ілона Маска в успішності. Попередня спроба обернулася провалом:  компанія Fisker Automotive, що випускала гібридні седани, ще у 2013 році стала банкрутом. Нове починання пов’язане з компанією Fisker Inc., головну модель якої було представлено на виставці споживчої електроніки CES 2020. Електричний кросовер Fisker Ocean повинен стати конкурентом Tesla Model Y.

У нового SUV застосовується батарея LG Chem місткістю близько 80 кВтгод. Вона забезпечує запас ходу  у 400-480 км. Потужність Ocean поки не розкривається, але версія з двома електромоторами (будуть випускатися і більш доступні одномоторні версії) зможе докоряти з 0 до 96 км/год  всього за 2,9 сек.

Базова ціна Fisker Ocean складе $37 499, а з урахуванням державної субсидії – лише $29 999. Для порівняння, початковий цінник на Tesla Model Y складе $ 48 000, причому покупці Тесли вже не можна скористатися субсидією (компанія перевищила обсяг випуску, передбачений умовами). При цьому навіть найстарша версія Performance зможе похвалитися розгоном 0-96 км/год за 3,5 секунди. І мова йде про Теслу, яка завжди дивує своєю динамікою.

Але Fisker Ocean планує залучати покупців не тільки низькою ціною та ураганним розгоном: виробник обіцяє запропонувати кілька цікавих «фішок». Наприклад, в дах буде вбудована сонячна батарея, яка забезпечить до 1600 км на рік безкоштовного пробігу. Плюс до цього, раніше компанія розповіла про режим California Mode, при якому усі вікна, зокрема, задні бічні та у двері багажника, можна опустити одним натисканням кнопки.

Серед розважальних функцій згадується режим караоке: при його активації слова пісні будуть виводитися на проекційний дисплей, так що водій зможе співати, не відволікаючись від дороги.

Старт виробництва нетривіального електричного кросовера намічений на кінець 2021 року перші клієнти повинні отримати свої машини у 2022-му. Оформити замовлення можна вже зараз: для цього пропонується внести поворотний депозит у розмірі $250 через фірмовий мобільний додаток. Эдине, що бентежить – досі Фіскеру не вдалося зробити успішний проект, він має доволі суперечливу репутацію, тому навряд чи  Fisker Ocean зможе скласти серйозну конкуренцію Tesla Model Y. Хоча, час покаже.