Один з найбільших в світі виробників автомобілів для пожежних служб, австрійська компанія Rosenbauer, представила серійну версію першої в світі пожежної машини з електромотором. Палнується, що за призначенням авто почнуть використовувати з 2021 або 2022 року.

За словами представників компанії-виробника, електромобіль вийшов не тільки екологічним, але й більш компактним та маневреним у порівнянні з машинами з класичними ДВЗ. Також новинка більш зручна і безпечна у керуванні – тепер рятувальникам не доведеться забиратися в кабіну, оскільки все керування може здійснюватися “з землі” .

Автори проекту оцінюють повністю укомплектований і готовий до роботи автомобіль у 1,2 млн доларів. Це трохи дорожче, ніж традиційні вантажівки, але при цьому пожежний автомобіль з електромотором набагато дешевший в експлуатації та обслуговуванні. Тому через деякий час, ця первинна переплата нівелюється, впевнені у компанії.

Ще одним плюсом автомобіля є його модульність – роль та функціонал моделі можуть бути легко змінені при необхідності. Задню частину, наприклад, можна переобладнати в міні-версію кабіни «швидкої допомоги», де рятувальники зможуть надати первинну медичну допомогу та дочекатися бригади медиків.

Вперше концепцію представили ще у 2016 році, тоді дослідні зразки відправили на тести в Німеччину і Австрію, за підсумками яких співробітники рятувальних служб повинні були надати свої відгуки щодо експлуатації. Зараз показали вже серійну версію і вона готова до роботи на дорогах Європи. Крім того, вона повністю відповідає вимогам США.

З характеристик відомо, що двигуни авто мають потужність 350 кВт, а автономність роботи усієї вантажівки складає більше 30 хв.