Компанія Ford придумала новий спосіб збільшення запасу ходу електромобілів. Для цього на випробувальний полігон у Кельні (Німеччина) інженери вивели електричний мінівен Transit Smart Energy Concept, в якому фонове підсвічування салону здатне змінювати сприйняття температури.

Ford Transit Smart Energy Concept

Фордівський експеримент заснований на дослідженні National Renewable Energy Laboratory, згідно з яким установки клімат-контролю знижують запас ходу електромобілів на 50% ( не секрет, що велика частина енергії витрачається на підтримання комфортної температури). Вплив кольором, як впевнені у компанії, може змінити сприйняття температури, знизивши таким чином навантаження на систему обігріву та кондиціонування.

Теорію перевірили на практиці, для чого було земітовано зимовий день з нульовою температурою і літню спеку при 30 градусах Цельсія. Пасажирів, що брали участь в тестуванні, попросили оцінити рівень комфорту за шкалою «занадто холодно» або «занадто жарко», а потім порівняли результати. З’ясувалося, що використовуючи фонове підсвічування (червоний колір змушував сприймати температуру в салоні як вищу, а синій, навпаки, низьку), можна знизити споживання енергії кондиціонером на 3,3%, а обігрівачем – на 2,5%.

Але мінівен, що брав участь у тестах, оснастили не тільки підсвічуванням. Експериментальний Transit також отримав сонячні панелі для харчування акумулятора на 12В та кліматичної установки, систему прогріву салону теплом, яке генерувала силова установка, подвійне скло, ізольовану задню частину підлоги та полікарбонатну перегородку між пасажирськими дверима та сидіннями.