Компанія Ford оголосила про заміну 50 тис. кабелів для зарядки електрокарів Focus Electric та плагін-гібридів Fusion Energi й C-Max Energi. Причиною відгуку стала загроза виникнення пожеж.

Самі кабелі при цьому абсолютно справні. Пожежа може виникнути при їх невірному використанні – через подовжувач або просто при підключенні до розетки, не розрахованої на велику силу струму. У такому разі подовжувач або розетка можуть настільки нагрітися, що спалах неминучий.

Інструкція Ford прямо забороняє підключення електромобіля до неналежної розетки і тим паче через подовжувач, проте автовласники нехтують цим правилом, так що випадки пожеж вже були зафіксовані.

У кабелях нової моделі, якими замінять старі, встановлений “захист від дурня” – термодатчик, який фіксує підвищення температури в місці з’єднання з розеткою і автоматично знижує силу зарядного струму.

Відгуку підлягають кабелі електрифікованих автівок, випущених з 2011-го по 2015-ій роки. Судячи з усього, в сучасних кабелях, зроблених після 2015 року, захист вже мається.