Президент Франції Емануель Макрон оголосив про те, що держава виділить 13 мільярдів євро на підтримку автомобільної індустрії, яка постраждав від економічної кризи, яку викликала пандемія. З них 1 мільярд буде витрачено на прямі дотації покупцям електромобілів.

Так, держава надасть по 7 тисяч євро усім приватним покупцям електромобілів і по 5 тисяч євро –  юридичним особам. Окім того, буде введена субсидія на купівлю плагін-гібридів – у розмірі 2 тис. євро.

Крім того, бажаючі переробити свою бензинову машину на гібрид отримають по 3 тисячі євро, а ті, хто зважиться замінити ДВЗ на електромотор і батарею, отримають по 5 тисяч євро. Програма почне діяти з понеділка, 1 червня. На жаль, скористатися їй встигнуть тільки 200 тисяч охочих.

Ще 5 мільярдів буде виділено в якості позики концерну Renault. Ці гроші видаються під зобов’язання інвестувати у розроблення та виробництво батарей для електрокарів спільно з німецькими партнерами французького концерну.

Також Макрон пообіцяв домогтися того, щоб станом на 1 січня 2021 року кількість зарядних станцій у Франції досягл 100 тисяч штук. Перш цієї мети планувалося досягти до 2022 року.

До речі, у Німеччини також вирішили стимулювати продаж електрокарів –до вже існуючого бонусу у 4000 євро влада додала ще 4 тисячі.