Німецький концерн Daimler, який, з чуток, мав намір закрити марку Smart, знайшов партнера в особі китайської автокорпорації Geely. Виробництво німецьких компакт-карів не просто буде перенесено до КНР, але й вся технічна начинка майбутніх електрокарів Smart стане китайською.

Сторони домовилися про створення спільного підприємства з рівними частками. У 2022 році з’явиться нове покоління автомобілів марки Smart, яке буде випускатися виключно в Китаї. При цьому продавати такі машини партнери планують по всьому світу використовуючи існуючу дилерську мережу Smart.

Цікаво розподіл ролей. Німці відповідатимуть виключно за дизайн електрокарів Smart, а їх технічна складова буде розроблена фахівцями Geely. Щоправда, фахівці Mercedes (головної марки концерну Daimler) пообіцяли контролювати дотримання найвищих німецьких стандартів в тому числі в галузі безпеки.

Партнери також оголосили про те, що модельна лінійка Smart буде розширена за рахунок машин більшого сегмента B. Можливо, мова йтиме про конкурента BMW i3 або майбутнього MINI EV з боку Smart.

2019 рік став останнім для моделей Smart з двигунами внутрішнього згоряння. Це пов’язано з посиленням екологічного законодавства та зміщенням попиту в бік електромобілів. Виробник перевів свої моделі на електропривід, проте через невеликий запасу ходу попит на них виявився вкрай невеликим. У підсумку, як вже було сказано, Daimler міг і зовсім закрити бренд.

Тепер офіційно підтверджено, що випуск існуючих електричних моделей Smart в Європі триватиме якраз до 2022 року. Потім німецький завод, де випускали Smart ForTwo, переобладнують для виробництва нового компактного електрокара Mercedes – ймовірно, мова йде про моделі, які розробляють спільно з BMW.