Німецьке видання Bild am Sonntag повідомило, що китайський концернGeely сподівається стати власником не менше 6,8 % акцій Daimler AG. Придбати він їх планує у кувейтського суверенного фонду Kuwait Investment Authority. При цьому Reuters з посиланням на два неназвані джерела стверджує, що менше 3 % вже знаходяться у володінні концерну, про факт придбання яких, згідно із законодавством, Geely може не повідомляти публічно. Таким чином, якщо інформація вірна, Geely може стати найбільшим акціонером Daimler AG, володіючи практично 10 % акцій.

Джерела, близькі до керівництва Geely, заявили, що китайська компанія хоче отримати доступ до технології електричних автомобільних акумуляторів Daimler і створити спільне підприємство EV в Китаї.  Автовиробники КНР вимушені нарощувати виробництво повністю електричних і гібридних автомобілів через посилення екологічного законодавства, введених владою Піднебесної. Geely має намір переконати Daimler у взаємній вигоді від партнерства в електромобілях і їх компонентах.

Виконавчий директор Daimler Дитер Цетше повідомив Reuters, що нічого не знає про бажання Geely стати акціонером: «Я не бачив голову Geely мінімум рік». При цьому джерела Reuters стверджують, що представники китайського концерну в листопаді пропонували Daimler купівлю 5% шляхом розміщення дисконтованих акцій. Тоді Daimler відмовився від випуску нових акцій, оскільки не хотів збільшувати існуючий список акціонерів, але не став забороняти купівлю акцій на ринку. «Geely показує серйозність своїх намірів і намагається справити враження на Daimler», – вважає одне з джерел Reuters.

Нині 70,7 % акцій Daimler AG належить інституціональним інвесторам, а 19,4 % – приватним.