Старший віце-президент концерну Hyundai, відповідальний за розробку автомобілів з альтернативними силовими установками Лі Кі-санг заявив, що в 2025 році варто чекати прориву в області батарей для електромобілів. Як пише Automotive News, якщо технічна революція станеться, то, на думку пана Лі, доля електромобілів на світовому ринку нестримно досягне 90%.

Свої надії керівник Hyundai зв’язує з появою твердотілих акумуляторів, які дозволяють заряджати машину за декілька хвилин (використовуючи потужну зарядну станцію). Лі Кі-санг відмітив, що в проміжку між 2020 і 2025 роками нинішні літій-іонні акумулятори досягнуть межі свого розвитку і далі повинне статися «диво», щоб продажі електрокарів не зупинилися на відмітці в 20-30% від світового ринку, а пішли далі. Поява серійних твердотілих АКБ може стати саме таким дивом.

У Hyundai ведуть розробку твердотілих накопичувачів самостійно, втім компанія не проти закупівлі батарей у сторонніх виробників, якщо ті досягнуть прогресу раніше. Крім того, практично одночасно із заявою Лі Кі-санга з’явилася інформація про плани Toyota почати серійний випуск електромобілів з твердотілими акумуляторами в 2022 році.

При цьому в Hyundai не мають наміру відмовлятися від роботи над електромобілями з водневими паливними елементами. За словами все того ж Кі-санга, технологія FCV є запасним варіантом на випадок якщо «дива» з твердотілими батареями не станеться.

Твердотілі акумулятори володіють, щонайменше, двома важливими перевагами перед рідкими літій-іонними – вони не бояться потужного зарядного струму і терпимі до низьких температур. Їх головним недоліком є те, що доки нікому не вдалося налагодити серійне виробництво через високувартість.