Нещодавно рада директорів концерну Volkswagen прийняв рішення збільшити інвестиції в електромобілі і супутні технології: на все це протягом п’яти років буде витрачено 73 мільярди євро (при 150 млрд євро загального бюджету компанії). В розмові з акціонерами після презентації плану глава німецького автоконцерну Герберт Дісс прямо назвав ці інвестиції бажанням наздогнати компанію Tesla, яка зараз є найбільшим виробником електромобілів у світі.

Водночас Дісс підкреслив, що наздогнати і тим більше перегнати конкурентів буде не просто, пише Electrek.co. Він зазначив, що Tesla зараз також активно інвестує в свій розвиток. Однак, за словами боса VW, у його концерну є дві переваги, які Tesla недоступні: це широкий майбутній модельний ряд з різноманітними типами автомобілів на одній платформі, а також розвинена дилерська мережа. Втім, остання перевага виглядає досить суперечливо: у 2020 році успіх Tesla переважно був обумовлений якраз відсутністю дилерської мережі (яку через коронавірус довелося б закрити) і розвиненим онлайн-продажем.

До речі, Дісс і Ілон Маск добре знають один одного. Влітку Маск під час візиту до Німеччини зустрівся з Діссем і навіть протестував разом з ним Volkswagen ID.3.