General Motors розробляє нове покоління довговічних акумуляторів для електромобілів. Повідомляється, що такі батареї не потрібно замінювати до пробігу в один мільйон миль, тобто 1,6 млн кілометрів. Іншими словами, АКБ буде розрахована на увесь життєвий цикл електромобіля.

За даними видання Reuters, акумулятори сучасних електромобілів зазвичай служать протягом 160-320 тисяч км. У той же час існують і інші оцінки. Минулого року глава Tesla Ілон Маск оцінив запас міцності поточного покоління АКБ у 300-500 тисяч миль, тобто у 480-800 тисяч км. Тоді ж він пообіцяв розробити акумулятори, які витримають і мільйон миль – 1,6 млн км.

Що стосується GM, то концерн представив нове покоління батарей Ultium (на фото зверху) зовсім недавно – у березні 2020 року. Вони будуть мати ємність від 50 до 200 кВтгод, забезпечувати запас ходу до 640 км і прискорювати електромобіль з 0 до 100 км/год за 3 сек. Однак тепер йдеться не про Ultium, а вже про наступну версію акумуляторів.

З урахуванням того, що GM поки ще не випускає навіть батареї Ultium, то очікувати появи АКБ з прогнозованим пробігом до 1,6 млн км доведеться як мінімум кілька років. Водночас представники американського концерну заявляють, що такі акумулятори «вже майже готові».

Очікується, що стратегічним партнером GM у розробці та виробництві нових акумуляторів буде китайська компанія CATL. При цьому у співпраці з цією ж компанією свою вищезгадану супербатарею на 1,6 млн км розробляє і Tesla.