Концерн GM представить на зустрічі Асоціації Армії США нову концептуальну транспортну платформу – SURUS. Це самохідне, безпілотне вантажне шасі, яке приводиться в рух електрикою.

автономна електрична вантажівка

SURUS розшифровується як Silent Utility Rover Universal Superstructure – безшумна утилітарна і універсальна транспортна суперструктура. По суті своїй це платформа, на яку можна встановлювати різноманітні кузови. Причому роботизація дозволяє SURUS обходитися без водійського місця і звичної кабіни.
До руху машину приводять два електромотори, які гарантують повний привід. Крім того, шасі ще і повнокероване, що значно покращує маневреність і прохідність. Електрика поступає від акумуляторів і водневих паливних осередків, при цьому упор робиться на останнє. У GM не розкривають місткість акумуляторів, так що не виключено, що вони слугують лише для накопичення енергії гальмування.

У водневих паливних елементів для застосування в армії є переваги над акумуляторами. По-перше, у водневих машин поки що вище запас ходу. По-друге в бойових умовах легше організувати заправку воднем, чим зарядку електрикою. Завдяки цьому водородомобіль може слугувати джерелом енергії для іншого військового устаткування. Нарешті, вихлопом водородомобіля є чиста, дистильована вода, яка може бути дуже корисна при бойових операціях в умовах сухого клімату.

SURUS також може бути використаний в мирних цілях – як транспорт для пожежників або рятувальників. Втім, концепт доки дуже далекий від серійного втілення. Проте GM вже відправив для випробувань в армію перспективні водневі модифікації пікапів Chevrolet Colorado.