Концерн General Motors вже багато років обіцяє випустити компактний кросовер, побудований на агрегатах електричного гетчбека Chevrolet Bolt. Поки багато хто очікує на цю новинку, компанія підготувала для шанувальників бездоріжжя дещо цікавіше.

На виставці SEMA360 GM представить комплект eCreate, встановлений на тридрверному позашляховику Chevrolet K5 Blazer 1977 року випуску. Фактично, це набір з деталей від сучасного Chevrolet Bolt, які перетворюють класичну машину на електромобіль.

У минулі роки GM вже демонстрував на виставці SEMA свої класичні машини, перероблені під електропривід. Цього разу, однак, представлений набір eCreate є передсерійним. Починаючи з 2021 року такий комплект зможе придбати кожен, щоб переробити свою стару машину на електромобіль самостійно або замовити роботу професіоналам.

У K5 були видалені задні крісла, тому утворилася вантажна платформа від задніх дверей до передніх сидінь. Саме там на підлозі розмістилася батарея від Chevrolet Bolt на 60 кВтгод.

Замість класичного бензинового мотора V8 об’ємом 6,6 літра і потужністю 175 к.с. під капот встановили 200-сильний електродвигун від того ж Chevy Bolt. Цікаво, що машині знадобилася коробка передач. Але старий триступеневий автомат замінили на більш сучасний чотириступеневий. А ось роздавальну коробку та нерозрізні мости залишили незмінними.

Таку конструкцію не назвеш а ні економічною, а ні ефективною у питанні динаміки, але для подолання бездоріжжя подібний варіант виглядає оптимальним. Крім того, комплект включає керуючу електроніку та систему охолодження батареї.

Вартість eCreate поки не називається. Однак в компанії дали зрозуміти, що подібний комплект можна адаптувати і для інших класичних моделей. Можна припустити, що при наявності бажання та терпіння eCreate можна встановити не тільки на автомобілі виробництва General Motors, а й на інші позашляховики і пікапи відповідного розміру.