Електричний хетчбек Chevrolet Bolt наробив немало шуму в автомобільному світі, але заробити на цій моделі концерну General Motors, судячи з усього, не вдасться. Більше того, за даними агентства Bloomberg, яке посилається на каліфорнійську консалтингову фірма CarLab, на кожному проданому екземплярі автовиробник втратить до 9 тис. доларів.

Chevrolet оцінив базовий Bolt в 37,5 тисяч доларів, проте провідних країнах його можна купити зі значною державною знижкою (наприклад, уряд США дає покупцям електромобілів дотацію в 7,5 тис.). У CarLab підрахували, що більшість електромобілів приносять компаніям, які їх випускають, збитки в розмірі близько 10 тисяч доларів за кожну реалізовану одиницю. При цьому на відміну від Fiat 500e або KIA Soul EV, присутність яких на ринку дуже обмежена, Chevrolet збирається продавати свій Bolt масово.

General Motors заробляє на пікапах і позашляховиках, а за допомогою електрокарів він сподівається притягнути до Chevrolet увагу молоді, яка цікавиться новими технологіями. У перспективі це може підняти продажі паливних моделей бренду. Крім того, GM вимушений продавати електромобілі, щоб не сплачувати штрафи в деяких американських штатах (а в перспективі – в багатьох країнах) через порушення екостандартів: більшість моделей концерну мають великий об’єм двигуна, і американському автогіганту потрібні еко-машини, щоб не порушувати ліміт шкідливих викидів на усю продуктову лінійку.

Via: Bloomberg