Група фахівців Технічного університету міста Ейндховен в Нідерландах створила незвичайний електромобіль, який назвали Lina.

Головні особливості Lina – наднизька вага і використання екологічних матеріалів. Основний будівельний матеріал, використаний творцями машини, – композит, який представляє з себе стільникові грати з біорозкладаного пластика полілактида (ПЛА), що виготовляють з цукрової тростини, які ув’язнені між двома шматками льняної парусини. Отримувані «сандвічі» по співвідношенню ваги і міцності порівнянні із склопластиком, запевняють автори проекту.

Дивно, але вага Lina складає всього 310 кг. Враховуючи, що машина вміщує в себе чотирьох чоловік включаючи водія – це феноменальний результат. Не дивно, що навіть два слабенькі електромотори сукупною потужністю в 8 кВт (13 л.с.) здатні розігнати Lina до 80 км/год.

До автомобіля, втім, є декілька питань. Перший з них – це безпека. Навіть повіривши в міцність біоматеріалів, складно допустити, що при такій малій вазі можливо забезпечити достатню міцність конструкції при аварії. Друга проблема – це місткість батареї, яка складає всього 1,9 кіловат-годин. Для порівняння, у електровелосипедів із запасом ходу в 40 км місткість батарей зазвичай складає 0,5 кВтгод, а у повноцінних електромобілів із запасом ходу більш ніж в 100 км – не менше 20 кВтгод.

біорозкладний електромобіль Lina

Творці Lina не оголошують запас ходу своєї машини, проте він, очевидно, не видатний. Втім, і запускати автомобіль в комерційне виробництво ніхто не збирається. Lina – це лише зразок того, як можна побудувати легкий електрокар без використання шкідливих матеріалів.