Компанія Honda збирається припинити продаж автомобілів з дизельними моторами починаючи з 2021 року. Це пов’язано з наміром японського бренду електрифікувати всі свої європейські моделі до 2025 року.

Згідно показників викидів у Європейському союзі, до 2020 року виробникам доведеться знизити вихлоп CO2 до 95 г / км для 95% автомобілів, що випускаються, в порівнянні з сьогочасним середнім показником у 120,5 г / км. Всі нові автомобілі у ЄС будуть повинні не перевищувати цей показник з 2021 року.

Окрім цього, таке рішення пов`язано з тим, що продаж дизельних машин падає. Вони займають занадто малу частку для Хонди, тому компанія вирішила відмовитися від дорогих спроб оптимізувати дизельні ДВЗ, щоб відповідати новим стандартам. На цей час у Хонди є всього дві дизельні версії на ринку ЄС: Honda HR-V і Honda Civic. Разом з тим компанія вже розпачала продавати новий електрокар Honda e, який розробила спецільно для країн Старого Світу.

На цьому зміни в модельному ряді японської марки не закінчаться. Honda заявила, що до 2025 року асортимент її моделей буде скорочений до однієї третини. В глобальному масштабі це дозволить знизити виробничі витрати на 10%.