Компанія Honda показала нові концептуальні змінні акумулятори – Mobile Power Pack World, які можуть використовуватися як для живлення невеликих електричних транспортних засобів, так і в якості джерела побутової електроенергії. Технологія була продемонстрована на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі.

honda-ces-2

Власне сама батарея – це невеликий ящик місткістю в «1 кіловат-годину або більше», який легко знімається з транспортного засобу. Причому на борту може бути встановлено відразу декілька таких блоків.

honda-ces-6

Поки Honda показала три засоби пересування з такими батареями. Це скутер PCX Electric, великий квардроцикл 4W-Vehicle, а також квадроцикл-робот 3E-D18. Останній створений для використання в місцях, де людському життю погрожує небезпека – наприклад, для доставки вантажів через райони, схильних до стихійних лих.

honda-ces-7

Усі ці електричні транспортні засоби, проте, лише демонструють можливості використання Mobile Power Pack World. Найцікавіше відбувається з батареями вже після того, як їх зняли із скутера або квадроцикла.

У комплекті з кожною батареєю йде спеціальний контейнер на колесах – так їх легше переміщати. Контейнер забезпечений зарядним пристроєм – досить просто підключитися до побутової розетки. При цьому, система працює в обидві сторони: Mobile Power Pack World може служити резервним джерелом енергії, живлячи, наприклад, побутові електроприлади. Також передбачається спорудження громадських зарядних станцій, де можна буде міняти спустошені акумулятори на вже заряджені.