Китайська компанія Honeycomb Energy представила свої акумуляторні батареї нового покоління для електромобілів. Новинок дві, їх масове виробництво почнеться у 2021 році.

Потрібно відзначити, що Honeycomb Energy – аж ніяк не новачок на ринку: фірма веде дослідження у цій галузі з 2012 року, а у 2018 році вона стала незалежною постачальником акумуляторних батарей. Сьогодні компанія представила два модулі: один характеризується ємністю 115 Агод і щільністю енергії 245 Вт/кг, другий – ємністю 226 Агод і щільністю енергії 240 Вт/кг. Застосування другого дозволяє досягти запасу ходу у 880 км на одному заряді, але ресурс однаковий в обох випадках: 15 років служби та 1,2 млн кілометрів. Приблизно до таких самих показників, до речі, прагне Tesla: її нова акумуляторна батарея, що розробляється спільно з китайським партнером, повинна забезпечувати ресурс у 1,6 млн кілометрів.

З інших особливостей новинок Honeycomb Energy – виключення з хімічного складу кобальту (сьогодні це найдорожчий метал в електромобілі), велика витривалість (2500 циклів розряду/заряду), безпека і стійкість до перегріву – зокрема, обидві акумуляторні батареї неодноразово протестували на стійкість до високої температури в 150 градусів за Цельсієм.