Китайський концерн FAW представив новий позашляховик під своїм суперлюксових брендом HongQi (Хунци). Новинка називається HongQi E-HS9 – повнорозмірний SUV з чисто електричною силовою установкою. Модель вважають флагманом лінійки позашляховиків HongQi, що розвивається.

У нового «китайця» – виразний зовнішній вигляд, який запам’ятовується. Футуристичні рішення (висувні ручки, «чисті» бокові панелі, світлодіодна оптика) поєднуються тут з класичними пропорціями – довгою носовою частиною та дахом з характерним нахилом у задній частині. Зовнішність машини багато в чому повторює концепт-кар HongQi E115, який був представили у 2019-му. Автомобіля створений під керівництвом Жіля Тейлора, колишнього шеф-дизайнера Rolls-Royce Cars, якого FAW переманив у 2018 році.

Довжина, ширина і висота HongQi E-HS9 становлять 5290, 2010 і 1731 мм відповідно, колісна база – 3110 мм. У салоні E-HS9 – натуральні високоякісні матеріали обробки (шкіра, дерево коштовних порід, полірований алюміній) і три величезних ЖК-дисплея (комбінація приладів, мультимедіа, мікроклімат).

Позашляховик оснащений двома електромоторами – по одному на вісь. Привід автомобіля повний. Передній розвиває 160 кВт потужності (218 к.с.), задній – 245 кВт (333 к.с.). Двигуни живить літій-іонна батарея ємністю 92,4 кВтгод, запас ходу на одній зарядці досягає 500 км. Електричний позашляховик розганяється з місця до 100 км/год лише за 4 секунди, на вибір водія є 7 налаштувань шасі.

У Китаї в продаж HongQi E-HS9 надійде наприкінці поточного року. Ціни поки не розкриваються.

В ієрархії національних китайських автобрендів HongQi знаходиться на самій вершині. Бренд веде історію з 1950-х років, під ним виробляються представницькі седани для потреб членів ЦК Компартії країни. З 2018 го FAW проводить курс на комерціалізацію марки – під нею випускатимуть широкий спектр престижних автомобілів різних класів, створених в першу чергу під споживчий ринок, а не держзамовлення.