Концерн General Motors збирається запустити у виробництво лінійку електричних пікапів та позашляховиків, частина з яких з`явиться під відродженим брендом Hummer. Випуск новинок повинен розпочатися наприкінці 2021 року на заводі компанії в Детройті.

Як стало відомо Reuters, відповідна програма, що отримала назву BT1, передбачає інвестиції у розмірі $ 3 млрд у виробничу площадку GM. Очікується, що General Motors може взяти приклад з Тесли, яка почала виробництво з дорогих моделей і лише потім перейшла до більш доступних електрокарів.

Hummer H1 – найвідоміша модель Hummer

Використання бренду Hummer для випуску дорогих електричних позашляховиків має декілька переваг. По-перше, це добре відома, авторитетна марка. По-друге, поява дорогого Хаммера не буде для американців дивним. Передбачається, що дебютна модель нової серії може коштувати $ 90-100 тисяч, та навіть більше.

Історія Hummer, нагадаємо, завершилася у 2010 році. У 2009 році, знаходячись на межі банкрутства, концерн GM повідомив про закриття бренду Hummer та його продаж. Восени того ж року знайшовся покупець: права на марку збиралася викупити китайська компанія Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Co, однак пізніше угода зірвалася. Американці зробили ще одну спробу продати Hummer, але й цього разу зазнали поразки.

Електричний Hummer Арнольда Шварценеггера

До речі, сторонні компанії вже неодноразово перетворювали оригінальний Hummer H1 на електромобіль. Наприклад, у 2017 році австрійська фірма Kreisel Electric побудувала такий позашляховик спеціально для Арнольда Шварценеггера. Автомобіль оснащений електромоторами потужністю 490 к.с. та батареєю об`ємом 100 кВт*год, що забезпечує  запас ходу 300 км.

Зазначимо, що наразі у GM вже є лише один серійні електромобіль – Chevrolet Bolt.