На початку дев’яностих американський армійський всюдихід HMMWV, більш відомий як Humvee, породив цивільний позашляховик Hummer, який практично відразу отримав статус культового. Десять років тому концерну GM довелося ліквідувати марку через складне фінансове становище. Проте тепер Hummer повертається на ринок у новому вигляді, а історія може повторитися з точністю до навпаки.

Пікап GMC Hummer EV, який почнуть випускати наступного року на переобладнаному під електромобілі заводі Детройт-Хамтрамк, можна використовувати як платформу для нового військового електромобіля. Про це заявив президент підрозділу GM Defense Девід Олбріттон в інтерв’ю виданню GM Defense, пише GM Authority. Втім, поки це лише ідея і не більше.

Втім, повнорозмірний пікап потужністю близько 1000 к.с. із запасом ходу у 400 миль (644 км) дійсно може стати непоганим донором для армійського позашляховика – особливо якщо врахувати, що він буде пересуватися практично безшумно, підтримувати швидку 350-кіловатну зарядку і розганятися до 100 км/год як суперкар – приблизно за 3 секунди. Водночас цивільний Hummer EV буде досить комфортабельним, з повним набором сучасних опцій – на кшталт цифрових приладів та інформаційно-розважального комплексу з великим тачскріном.

Хоча публічний дебют GMC Hummer EV довелося відкласти через коронавірус, виробництво повинні запустити у згідно з початковим планом. Старт продажу намічений на осінь 2021 року.