Британська компанія AFC Energy представила перший в своєму роді пристрій – зарядну станцію для електромобілів, яка працює на водневих паливних елементах. Чарджер назвали CH²ARGE.

За підрахунками британців, до 2030 року кількість електромобілів в Королівстві збільшиться з 90 тисяч до 9 млн штук, а до 2040 року – вже 36 млн. Якщо хоча б кожен десятий електромобіль стане заряджатися у години пікового споживання, на це потрібно буде “виділити” додаткові 25,7 гігават електроенергії, що є приблизно половиною від існуючих генеруючих потужностей. Для покриття потреби в електриці знадобиться будівництво 7,9 атомних електростанцій або 17100 вітряних турбін.

У AFC Energy розраховують, що побудувати нові електростанції за такий короткий термін не вдасться і пропонують свій пристрій в якості виходу – як мінімум тимчасового. Установка споживає водень і в ході його реакції з киснем виробляє електрику та водяну пару у вигляді вихлопу. Цією електрикою і пропонується заряджати машини, причому пристрій допускає можливість швидкої зарядки.

Тестування нової технології відбулося на полігоні програми Top Gear телерадіокомпанії ВВС. В якості автомобіля, який потрібно було зарядити, використовувався гібрид BWM i8.

Технологія, запропонована британцями, насправді виглядає дещо сумнівною. Справа в тому, що сам водень дуже дорогий, а для його виробництва як правило використовуєть всю ту ж електрику. Саме через високу ціну цього виду палива водневі автомобілі поки поступаються в популярності електрокарам з батареями – якщо водень стане доступним, то продажі звичайних електрокарів зійдуть нанівець і необхідності в зарядних станцій не буде зовсім.

Також проведені AFC Energy підрахунки споживання електроенергії не враховують того факту, що електрокари можуть не тільки споживати електрику при зарядці, але й “продавати” її надлишки в години пікового споживання. Іншими словами, ощадливі автовласники зможуть програмувати свої електрокари таким чином, щоб вони заряджалися в години найменшого споживання по найнижчим тарифом, а в години пікового споживання віддавали за плату частину своєї енергії на зарядку тих електрокарів, яким потрібна зарядка тут і зараз. В такому випадку потреба у додаткових генеруючих потужностях виявиться не така велика.

Втім, водневі зарядні пристрої володіють незаперечною перевагою в тому, що електроенергія, яка виробляється ними, абсолютно чиста з точки зору екології. Можливо, вони будуть затребувані в тих рідкісних місцях, куди легше привезти водень, ніж прокласти електромережу.