Концерн Hyundai прийняв рішення створити окрему автомобільну марку для електричних моделей і дати їй ім’я Ioniq. Поки анонсовані три електромобіля, які з’являться протягом найближчих п’яти років.

Зараз Ioniq – це ім’я хетчбека Hyundai, який випускається з трьома силовими установками на вибір: звичайною гібридною, плагін-гібридною та чисто електричною. Щодо найпопулярнішою версії, суто електричної, вона відрізняється гарною енергоефективністю, але через скромну ємність батареї не може похвалитися великим запасом ходу. Найближчими дворами роками Hyundai Ioniq замінять автомобілем нового покоління, причому з його виходом модель перейменують.

Усі моделі лінійки Ioniq базуватимуться на модульної електричної платформі Electric Global Modular Platform (EGMP), яку зараз розробляє Hyundai. Її особливостями стануть великий запас ходу, можливість швидкої підзарядки батарей та абсолютно рівна підлога, яка дозволить наділяти електрокари просторим салоном.

Hyundai також стверджує, що електромобілі Ioniq отримають просунуті функції зв’язку, для більш безпечної їзди вони взаємодіятимуть з іншими машинами та довкіллям.

Разом зі словом Ioniq для позначення моделей буде використовуватися числовий індекс. Непарні візьмуть для кросоверів, парні – для седанів та інших моделей. Першим на ринок вийде спортивний купеподібний кросовер Ioniq 5 – це відбудеться вже у 2021 році. У 2022 році дебютує седан Ioniq 6. Нарешті, у 2024 році має з’явитися третя модель Ioniq 7 – це буде повнорозмірний семимісний кросовер.

Загалом до 2025 року концерн Hyundai має намір випустити 16 нових електромобілів, за планом вони продаватимуться тиражем не менше 1 млн екземплярів на рік (10% від загального продажу концерну у 2019-му).