Електромобіль Hyundai Kona Electric і його паливний аналог розділили звання кращого нового кросовера у Північній Америці, вигравши престижний конкурс North American Car, Utility and Truck of the Year 2019 (NACTOY 2019). Результати фінального голосування незалежного журі, до якого входило 54 журналіста, оголосили на Детройтському автосалоні.

Як відзначили організатори премії, популярність кросоверів і позашляховиків в США продовжує зростати, і серед конкурсантів була жорстка конкуренція. Після сотень годин тест-драйвів машини оцінювалися по ряду критеріїв – інноваційность, дизайн, безпека, керованість, задоволення від керування та ціна.

За словами редактора U.S. News & World Report Best Cars Джеймі Пейдж Дітон, Kona Electric – це перший електромобіль масового сегмента, який дійсно “працює” в цьому сегменті. Журналістка оцінила запас ходу, доступність, практичний салон і динамічність кросовера. “Це електрокар, який може переконати навіть величезного скептика”, – додала вона.

Що цікаво, Hyundai Kona Electric ще фактично не вийшов на американський ринок, хоча на офіційному сайті виробник запевняє, що старт продажів відбудеться найближчим часом. Комплектації вже розкриті, але цін ще немає. Немає і офіційної оцінки запасу ходу від місцевого природоохоронного агентства, але сама Hyundai підрахувала, що за методикою EPA Kona Electric зі 150-кіловатним електромотором та батареєю на 64 кіловат-години проїде на одному заряді 415 км.

До речі, в трійку фіналістів NACTOY в категорії кросоверів і позашляховиків увійшов і ще один електромобіль – Jaguar I-Pace. У Штатах він коштує від 69 500 доларів і має офіційний запас ходу у 377 км.

Jaguar I-Pace до того ж потрапив у фінал аналогічного європейського конкурсу, і там у нього немає електричних суперників. Чи вдасться преміальному “британцю” здобути перемогу в рідному Старому Світі – стане відомо на початку весни, коли відкриється автосалон у Женеві.