Керівництво концерну Hyundai Motor несподівано розповіло виданню Korea Economic Daily, що веде переговори з американською компанії Apple щодо виробництва для останньої електромобілів. Водночас було підкреслено, що корейці є не єдиним автовиробником, з яким Apple обговорює потенційну співпрацю.

Ця новина вмить обросла чутками. Так, стверджується, що угода між Hyundai і Apple може бути підписана вже у березні цього року, а у вересні буде вже представлено прототип майбутнього електромобіля.

Виробництво машини розпочнуть в США. Для цього або адаптують завод Kia (марка належить Hyundai) в штаті Джорджія, або побудують нове спільне підприємство. Перші серійні електромобілі з’являться тільки у 2024 році. Спочатку буде випускатися 100 тис. електромобілів на рік з перспективою збільшення потужності виробництва до 400 тис. авто.

У Hyundai вже є власна платформа для виробництва електромобілів під назвою e-GMP. Передбачається, що корейці запропонують Apple саме цю архітектуру. Apple зі свого боку оснастить модель власним автопілотом, а також новим інноваційним акумулятором, над яких, з чуток, вона зараз працює.

Незважаючи на вкрай попередній характер інформації, акції компанії Hyundai подорожчали на третину, а сам концерн піднявся відразу на три рядки в списку найдорожчих автовиробників в світі, зайнявши десяте місце.