Уряд Ізраїлю схвалив план розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів, який розробив Інститут ім. Самуеля Неймана у співпраці з Адміністрацією альтернативних видів пального при канцелярії прем’єр-міністра. Його реалізацією керуватиме Міністерство енергетики, пише Calculist.

Зараз в Ізраїлі налічується близько 3 млн автомобілів, з яких тільки 1000 є електромобілями і ще 12 000 – гібридами. Однак нова програма виходить з того, що вже у 2030 році кожен другий новий автомобіль, що продається, буде електричним.

Згідно з дослідженнями, на які спиралися розробники плану, через п’ять років в країні буде спостерігатися потреба у десятках тисяч зарядних терміналів, включно з публічними, а до кінця десятиліття потреба у них буде на рівні сотень тисяч. Водночас стверджується, що це ще консервативний прогноз.

За планом, у 2020 році ринкова частка електромобілів в Ізраїлі досягне 3%, в 2025 – 16%, а в 2030 – 51%. Уряд буде працювати з місцевою владою над відкриттям зарядних станцій в першу чергу у найбільших містах країни.