Італійське кузовне ательє Pininfarina та компанія Hybrid Kinetic з Гонконгу показали на Женевському автосалоні-2017 розкішний електричний седан з досить завидними характеристиками. Модель отримала назву Pininfarina H600.

5,2-метровий електромобіль Pininfarina H600 оснащений інноваційною силовою установкою, віддача якої перевищує 600 кВт (816 сил). Вона дозволяють автомобілю розмінювати «сотню» за 2,9 с і розвивати 250 км/год. Живить агрегати батарея на 30 кВтг. Місткість невелика, проте, незважаючи на це, запас ходу машини складає більше 1000 км за європейським їздовим циклом NEDC.

Річ у тому, що батарея прямо на ходу заряджається від мікротурбогенератора, який може працювати на самих різних видах палива – бензині, солярці, спирті, газі, біопаливах. При цьому акумулятор здатний приймати і віддавати енергію зі швидкістю, недоступною нинішнім літій-іонним батареям. Іншими словами, H600 — це так званий електромобіль із збільшеним запасом ходу (range extended electric vehicle). В порівнянні із звичайними генераторами, які являють собою невеликі ДВЗ, мікротурбіна H600 працює набагато ефективніше і економічніше. По суті це електростанція на борту, і розробники говорять, що якщо порівнювати з традиційними електрокарами, енергію для яких виробляють ТЕС, H600 дає значно менше шкідливих викидів. Окрім того, цей седан можна використовувати як аварійне джерело енергії для будинку, а сам він не потребує зарядної інфраструктури на трасах.

Також автомобіль отримав двері, які відкриваються проти ходу, задні двері, прозорий дах, LED-оптику, розкішний і високотехнологічний салон з дисплеями та цифровою приладовою панеллю. Багажний відсік вміщує 500 літрів вантажу.

Pininfarina H600 знаходиться у статусі концепта. Проте у найближчі чотири роки Pininfarina і Hybrid Kinetic спроектують цілу лінійку електрокарів, що використовують ту ж технологію заряджання. Ці машини існуватимуть не лише у вигляді шоу-карів — партнери налагодять виробництво, щоправда, поки йдеться лише про дослідні зразки.

Via: AutoExpress, Motor Authority