У Польщі несподівано презентували нову автомобільну марку, яка стане випускати електричні машини. Вона називається Izera – на честь Єзерських гір.

Виробником Izera стане компанія ElectroMobility Poland, яка контролюється державою. Її власниками на рівних частках є місцеві енергетичні компанії PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA і Tauron Polska Energia SA.

Поки представлено дві моделі: хетчбек та кросовер. Їхні власні імена не відомі, на сайті виробника лише розкриваються деякі характеристики. Так, розгін до 100 км/год займе менше 8 секунд, а запас ходу за циклом WLTP досягає 400 км.

Такі показники не можна назвати рекордними, однак виробник стверджує, що Izera і не прагне до конкуренції з преміальними марками, а буде випускати автомобілі, доступні простим польським покупцям.

У компанії обіцяють підготувати варіанти купівлі та володіння електромобілями, при яких місячні виплати будуть рівні або менше за аналогічні витрати на машини з двигуном внутрішнього згоряння.

Серійне виробництво електромобілів Izera стартує у 2023 році. Це будуть перші з початку 2000-х років легкові автомобілі незалежної польської марки. Водночас у Польщі зараз діє безліч іноземних автомобільних заводів, які забезпечують країні 7% ВВП.