Британська Jaguar Land Rover визначилася зі стратегією щодо розвитку лінійки електромобілів. У перспективі у себе на батьківщині JLR збирається виробляти кілька нових електромобілів, для чого британцям доведеться істотно модернізувати свої підприємства.

Зараз Jaguar Land Rover випускає повністю електричний кросовер I-Pace, але відбувається це в австрійському Граці. Як повідомляє видання Autocar, в майбутньому компанію йому складуть ще три електрокара: перший прийде на зміну полнорозмірному седану XJ, ще дві новинки поповнять асортимент електричних кросоверів компанії, причому перший отримає назву Road Rover, другий – Jaguar J-Pace. Про них інформації поки дуже мало, але британці пишуть, що вони отримають невисокий кліренс. J-Pace буде істотно відрізнятися від F-Pace ще більш розкішним інтер’єром.

Приблизно так може виглядати майбутній електричний кросовер Jaguar J-Pace

Основою для всіх трьох нових моделей послужить платформа MLA, яка передбачає можливість установки електричних, гібридних і традиційних бензинових силових установок. Що стосується кросовера I-Pace, то його продовжать випускати в Австрії, і у нього буде «нормальний життєвий цикл». Повідомляється також, що на модульну платформу переїдуть і наступні покоління Range Rover, Range Rover Sport, а також Discovery, причому їх моторна гамма поповниться в основному гібридними силовими установками.

Приблизно так може виглядати майбутній електричний кросовер Land Rover Road Rover

Незважаючи на те що доля великого седана XJ поза небезпекою, все не так однозначно з моделями XF, XE і F-Type. Великий седан XF за підсумками 2019 року продався на ринку США у кількості менше 1200 од., в Європі компанія реалізувала менше 6000 екз. цієї моделі. Компактний седан XE користується трохи більше високим попитом, але сукупний річний продаж обох моделей приблизно 40 000 машин явно не надихає керівництво Jaguar Land Rover. Схожа ситуація і з купе F-Type, проте Jaguar Land Rover при його розробці брав за основу стару платформу XK, тому проект вийшов досить бюджетним.

Щоб здійснити все задумане, Jaguar Land Rover проведе масштабні реконструкції на своїх підприємствах у Касл Бромвіч та Соліхаллі на суму 1 млрд фунтів стерлінгів (1,080 млрд євро).