Компанія Jeep збирається випустити повністю електричну версію позашляховика Wrangler -. Американська компанія покаже її в статусі концепт-кара через півтора місяці.

Наразі у Jeep немає жодного електромобіля, тому Wrangler BEV (battery electric vehicle) стане її першим авто на батарейках. Його представлять на заході Moab Easter Jeep Safari в штаті Юта, де компанія традиційно виставляє спеціально підготовлені прототипи. У 2021 році захід стартує 27 березня.

Поки виробник опублікував лише коротку анімацію, на якій можна розгледіти  дизайн автомобіля та його технічну складову. Зовні Wrangler BEV не відрізняється від серійного варіанту з ДВЗ. Ймовірно, фірмовою рисою стане світлодіодна смуга, що проходить через передню решітку та фари.

Схематичне зображення техніки привертає увагу тим фактом, що на відміну від більшості сучасних повнопривідних електромобілів тут застосовуються не два (або більше) електромотори, а тільки один. До нього підключені на вигляд звичайна трансмісія та роздавальна коробка, від якої тому тягнеться карданний вал.

Звичайний Wrangler

Такий підхід виглядає дещо архаїчним, оскільки доводиться використовувати «паливні» агрегати. Однак у нього можуть бути і переваги, оскільки в екстреній ситуації автомобіль зможе послати всю тягу одного великого електромотора на одну вісь. У випадку з двома окремими електродвигунами це неможливо, оскільки до кожної осі підключені тільки «дрібні» електромотори. Не виключено, що фахівці Jeep при розробленні Wrangler BEV орієнтувалися і на такий сценарій.

Щодо технічних характеристик електромобіля поки нічого не повідомляється.