Канадська асоціація виробників автокомпонентів (APMA) показала перші зображення національного електромобіля. Зовнішність кросовера, який поки що фігурує під ім’ям Project Arrow Concept, розроблена командою дослідників зі Школи промислового дизайну при Карлтонському університеті в Онтаріо. Автори проекту хочуть до 2022 року представити передсерійний зразок машини – і з його допомогою трохи струснути автомобільний сектор країни.

Власне про сам Project Arrow більше ніякої інформації немає. Зате відомо, що дизайн кросовера розроблений з перспективою його використання в райдшерінгу та каршерінгу. В технічному завданні APMA просила учасників врахувати ринкові тренди 2025 року, а також передбачити можливість інтеграції засобів «мікромобільності», наприклад, скейтборду, як це зроблено у концепту Buick Electra.

До того ж салон електромобіля повинен пропонувати незліченну кількість компонувань – від стандартного до мобільного офісу або готельного номеру на колесах. Не забуті і безпілотні технології: за задумом у перспективного канадського кросовера автопілот четвертого або навіть п’ятого рівня автономності.

Розроблення національного електромобіля, впевнені в APMA, призведе до створення нових ланцюжків постачань і підстьобне наукові дослідження в суміжних галузях. Йдеться, зокрема, про технології матеріалів, системи керування високовольтними системами, автономні навігаційні комплекси, нові види силових установок та дизайн цифрових кокпітів наступного покоління.

Згідно з планом, віртуальний концепт Project Arrow покажуть наступного року. У 2022-му його втілять в фізичний прототип – буде це макет або ходової варіант, поки неясно.

Аналогічний проект в минулому році показала Туреччина. Під маркою TOGG в країні хочуть випускати компактний кросовер, який був розроблений провідними фахівцями країни. Продаж машини почнеться у 2022 році, потім її почнуть поставляти до Німеччину.