Керівник європейського філіалу Kia Еміліо Еррера заявив, що компанія розглядає можливість випуску маленького міського електромобіля, який став би альтернативою громадському транспорту. За словами топ-менеджера, конкурентом новинки буде дешевий сіті-кар Citroen Амі.

У бесіді з Auto Express Еміліо Еррера натякнув, що на розробку дуже дешевого електрокара Kia підштовхнула пандемія коронавірусу і дебют вищезгаданого Citroen Ami, який дебютував у лютому цього року. Фахівець заявив, що людям потрібна альтернатива громадському транспорту, щоб відчувати себе у безпеці, тому корейська фірма впевнена в «реальному потенціалі» маленьких електромобілів.

Citroen Ami

Цільовою аудиторією для нового електромобіля будуть мешканці міст, тому новинка не відзначиться великим запасом ходу. Зате Еррера дав зрозуміти, що підписка на електрокар Kia коштуватиме на рівні вартості безлімітного проїзду громадським транспортом, і компанія запропонує різні варіанти оренди сіті-кара.

Оскільки корейська компанія має намір конкурувати з Citroen Ami, можна припустити можливі ціни і тарифи на новинку. Маленький Сітроен коштує в Європі від 6000 євро, місячна оренда обходиться 20 євро (з депозитом 2641 євро), а в каршерінгу Citroen Ami коштує 26 євроцентів за хвилину. Таким чином, маленький електромобіль Kia буде дійсно дуже дешевою моделлю.

Новинка з’явиться у2021-2022 році. Пізніше за аналогічною схемою свій варіант сіті-кара випустить партнер Кіа по концерну, компанія Hyundai. Корейці розраховують, що модель буде глобальною і стане успішна за межами Європи.

В цілому стратегія розвитку Kia включає розроблення 11 нових електромобілів протягом п’яти років. Серед новинок буде флагманський електрокросовер, який зможе позмагатися у динаміці з Porsche Taycan.