Компанія Kia оголосила про прискорення електрифікації свого модельного ряду. До 2027 року марка випустить сім абсолютно нових моделей електромобілів.

Перша з них з’явиться e 2021 році. Компанія обіцяє, що ця модель стане першим автомобілем, що буде оформлена у новому фірмовому стилі бренду. Найімовірніше, йдеться про серійне втілення концепту Imagine by Kia, який був показаний на автосалоні в Женеві у березні 2019 року.

Решта автомобілі поки залишаються секретом. Однак якщо судити по тизеру, яким супроводжувалася новина, велика частина цих новинок будуть кроссоверами та позашляховиками. Загалом до 2029 року частка електромобілів в структурі світового продажу Kia повинна буде досягти 25%.

У прес-релізі згадується нова платформа e-GMP, однак не йдеться про те, що вона стане основою для всіх семи електромобілів. Нагадаємо, що e-GMP – це спільна розробка Hyundai і Kia. У Hyundai на ній будуть побудовані електромобілі нового сімейства Ioniq – до 2025 року Hyundai обіцяє випустити три такі машини, перша з яких, як і у Kia, з’явиться в 2021 році.

Цікаво, що новий план Kia не суперечить попередній заяві компанії про те, що до 2025 року кількість чисто електричних моделей марки досягне 11-ти. Тобто виходить, що крім семи принципово нових електромобілів, компанія оновить як мінімум чотири старі моделі або ж створить клуб електричних версії існуючих паливних авто. Kia також підтвердила мету збільшити частку електромобілів у структурі свого продажу до 2025 року на 20%, а до 2029 року – на 25%.