Компанія KIA вирішила прибрати з європейського ринку звичайний хетч Soul – у продажу залишиться тільки повністю електричний Soul EV. Як прощальний жест компанія випустить спецверсію Soul Final Edition з 1,6-літровою турбочетвіркою.

У 2017 році KIA продала в Європі 12,1 тис. екземплярів Soul, 5,4 тис. з яких були електромобілями. Найбільшим ринком для Soul EV стала Німеччина, на яку припало майже 3 тис. електрокарів – щоправда, значна їх частина, як вважається, була той час експортована в Норвегію як уживані машини. За перші п’ять місяців 2018 року німці схожим чином «купили» близько 1,9 тис. Soul EV.

Нового Soul з ДВЗ в Європі теж не буде – його місце займе KIA Stonic. За даними ресурсу electrive.com, Soul EV другого покоління, який вже знаходиться в розробці, розділить платформу з новим кросовером Niro EV та отримає аналогічні силові установки з двома варіантами батарей – на 39,2 та 64 кіловат-годин.

Оригінальний KIA Soul EV з 110-сильним мотором дебютував у 2014 році. До 2018 модельного року електромобіль пережив невеличке оновлення – місткість його батареї збільшилася з 27 до 30 кВтгод. В результаті запас ходу методикою EPA виріс зі 150 до 182 км на одному заряді. Це непогана надбавка, але в сучасних умовах вона вже не вражає: той самий Niro EV, який помітно більший і просторіший, проїжджає на молодшій батареї більше 240 км, а на старшій – більше 380 км.