У Норвегії зареєстрована найбільша кількість електричних автомобілів у світі, в перерахунку на загальну кількість транспортних засобів в країні.

Про це повідомляють норвезькі ЗМІ, які посилаючись на асоціацію електричних автомобілів країни відмічають, що загальна кількість електромобілів цього року в королівстві склала 100 тис. машин.

Згідно з підрахунками, нешкідливі для довкілля електромобілі вже стали причиною зниження викидів СО2 в атмосферу в Норвегії на 200 тис. тонн в рік.

Роками раніше, уряд країни прийняв офіційні поправки в законодавство для популяризації цього типу автомобілів. На відміну від машин з двигуном внутрішнього згорання, для власників електромобілів запропоновані податкові пільги, для них відсутні збори за парковку і проїзд в межі міста, їм також дозволено користуватися автобусними лініями, при цьому кількість зарядних станцій постійно збільшується.

З населенням в 5,2 мільйона осіб, в Норвегії зареєстровано в цілому 19 електрокарів на кожну 1 тис. мешканців. В цілому електричні автомобілі складають 20% від усіх зареєстрованих в країні автівок. Проте на досягнутому Норвегія зупинятися не збирається, існуючий план припускає збільшення кількості електричних автомобілів до 400 тис. одиниць протягом наступних трьох років.

Via: Electrek