Нова марка Voyah, яку в жовтні створив китайський автоконцерн-гігант Dongfeng, показала серійний електричний кросовер під назвою Free. Це люксова модель, яка отримала доволі незвичайну технічну складову.

За рух електромобіля відповідають два безальтернативних електромотори потужністю 680 к.с.  А ось джерелом струму не все так просто. У Voyah Free буде дві версії. Одна – суто електрична, здатна проїжджати на одному заряді до 500 км за застарілим циклу NEDC, друга –  з додатковим бензиновим мотором. Останній є досить тривіальним 1,5-літровим атмосферним двигуном, єдине завдання якого полягає в тому, щоб обертати електрогенератор. З колесами ДВЗ ніяк не пов’язаний.

Повністю зарядженої батареї і одного бака палива автомобілю вистачає на 860 км шляху. Максимальна швидкість обмежена на позначці у 200 км/год, а ось до «сотні» такий гібрид розганяється за 4,6 секунди. Цікаво, що за іншими джерелами у суто електричної версії динаміка буде скромнішою: 4,8 секунди до 100 км/год. Судячи з усього, у гібридного автомобіля батарея буде істотно менша, а економія в її вазі перевершить масу бензинового ДВЗ.

В Китаї продаж Voyah Free розпочнеться в середині літа наступного року. Очікується, що його ціна становитиме від 60 тисяч доларів, що відправляє новинку в преміум-сегмент, на зустріч таким конкурентам, як Tesla і NIO.