Три китайських державних банки надали кредит стартапу Xpeng в розмірі, еквівалентному 1,98 млрд доларів, повідомляє CNBC. Гроші підуть на розширення діяльності та розвиток виробництва.

Цікаво, що ті самі банки раніше кредитували й інших виробників електромобілів. Зокрема, на початку 2020 роки гроші отримала NIO, а у 2018 році два банки із трьох допомогли компанії Tesla побудувати завод в Шанхаї.

Xpeng не розкрив подробиць про те, на що будуть витрачені гроші. Цікаво, що це не перше велике надходження коштів до Xpeng за останній час – раніше, минулого року,  стартап залучив понад 4 млрд доларів за рахунок первинного розміщення своїх акцій на біржі в Нью-Йорку. Компанія заявляла про намір почати будівництво другого заводу, а також на днях показала тизер нового седана (на головному фото).

У 2020 році Xpeng продала 27 тис. електромобілів, зокрема, сотню кросоверів G3,  що були поставлені до Норвегії. Лідером з продажу став седан P7 (на зображенні вище), який є прямим конкурентом Tesla Model 3.