Однією з відмінних рис Tesla Model X є двоскладні задні двері, що відкриваються вгору. Китайський стартап Human Horizons зі своїм новим електромобілем пішов ще далі – він розділив двері на дві окремі частини, одна з яких відкривається проти ходу руху, а друга відчиняються вгору.

Новинка має ім’я HiPhi X. Це серійна версія концепту HiPhi 1, який дебютував минулого року. Судячи з перших фотографій, відмінностей від початкового дизайн-проекту небагато: виробник встановив звичайні дзеркала заднього виду замість камер, відмовився від непридатних для серійного випуску рельєфних дверей та інших фантастичних атрибутів, які зазвичай відсіваються при конвертації прототипу у серійний продукт.

Головне, що привертають увагу, задні двері залишилися незмінними. Однак зрозуміти їх переваги перед тією ж Model X непросто: на американському електромобілі можна хоча б відкрити двері у вузькому просторі, тоді як у випадку з «китайцем» нижня частина все одно відкривається у бік, як у звичайних авто, але у протилежному напрямку.

HiPhi X є досить великим електромобілем: при довжині кузова 5,2 метра всередині передбачені три ряди сидінь, по два крісла в кожному. За словами боса Human Horizons Кевіна Чена, дизайн новинки натхненний авіацією. Коефіцієнт аеродинамічного опору становить 0,28 – це дуже низький показник.

Розробку технічної начинки курирує Марк Стентон, який раніше працював у Ford та Jaguar Land Rover. Декларовані характеристики за рік не змінилися: час розгону 0-100 км/год – лише 3,9 секунди, запас ходу – 610 км за циклом NEDC (ємність АКБ – 96 кВтгод).

Human Horizons замовила у Microsoft систему штучного інтелекту для своєї першої моделі. Електромобіль отримає автопілот третього рівня і підтримку оновлень по повітрю.

Незвичайний електромобіль планують випускати в Яньчені, КНР. Старт продажу запланований на осінь 2021 року.