Влада Китаю розмислює про можливість радикального посилення вимог до тих автомобілів, які випускаються і продаються на території держави. Згідно з даними Automotive News, машини, що оснащуються традиційними двигунами внутрішнього згорання – бензиновими та дизельними – можуть виявитися під забороною вже у 2025 році.

На сьогодні КНР є країною із складною екологічною ситуацією, яка виникла внаслідок бурхливого розвитку промисловості і збільшення автомобільного парку. Одним з варіантів вирішення проблеми, на думку китайської влади, є введення заборони на виробництво і реалізацію автівок з бензиновими і дизельними моторами на території країни.

Тобто місцевим, а також зарубіжним автомобільним компаніям можуть дозволити випускати для реалізації в Китаї тільки електромобілі і машини з гібридними установками.

Передбачається, що такі серйозні зміни в законодавстві переорієнтують автовиробників на випуск екологічно чистого транспорту вже незабаром. На думку аналітиків, доля продажів електрокарів і гібридів до кінця наступного року складе 8%, до 2020 року досягне 12%, а в 2025 році – 20%.

Про подібні заходи замислилися і в інших державах. Так, до 2040 року заборона на продаж бензинових і дизельних автомобілів можуть ввести у Великій Британії, про це стало відомо у кінці липня поточного року.  На початку того ж місяця про розгляд такої можливості заявила влада Франції.