Новий виробник електромобілів SF Motors вкладе 160 млн доларів в колишній завод AM General в Індіані (США), який було куплено ним минулої осені – з урахуванням коштів, вже витрачених на придбання підприємства. Виробничий майданчик мають намір повністю переобладнувати до кінця поточного року.

Завод, який колись випускав Hummer H2, в останню пару років займався зборкою мінівена Mercedes R-Class, який на той час залишився тільки на китайському ринку. Коли контракт з Daimler закінчився, роботу втратили більше 300 людей. Тепер SF Motors обіцяє створити 467 нових робочих місць до 2020 року.

На модернізованому підприємстві налагодять випуск електричних крос-купе SF5 і SF7 – перших серійних моделей SF Motors. Їх прототипи були представлені цієї весни в Каліфорнії. Старша модель отримає в топовій специфікації чотири електромотори сукупною потужністю у 1088 к.с., розганятиметься до 96 км/год за неповні три секунди і зможе проїхати 500 км на одному заряді.

Окрім американського заводу, SF Motors минулого року купила InEvit – новий електромобільний стартап засновника Tesla Motors Мартіна Еберхарда. Інженер отримав в компанії посади заступника голови правління і головного наукового фахівця.

SF Motors була створена на гроші китайців Chongqing Sokon, але базується в Штатах. Вона називає себе єдиною електромобільною компанією, у якої є виробничі потужності і в США, і в Китаї (Чунцін). Дослідницькі центри стартапа розташовані в США, Німеччині, Китаї та Японії.