Поки електромобілі дорожчі ніж машини з бензиновими або дизельними двигунами з аналогічною комплектацією, але тенденція може змінитися на протилежну через сім років. Електричні автомобілі окремих брендів коштуватимуть приблизно стільки ж, скільки машини з двигунами внутрішнього згорання до 2024 року. Ще через рік EV можуть стати і дешевшими за них. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Через очікуване збільшення масового виробництва літій-іонних блоків ціни на акумуляторні батареї можуть знизитися до 70 доларів за 1 кВтгод до 2030 року. Для розуміння, на сьогодні вони коштують 208 доларів. І це, в більшій мірі, є причиною високих цін на електромобілі.

«Продажі електромобілів продовжуватимуть рости найближчими роками. Проте для створення масового ринку необхідно, щоб ціни на акумулятори ще більше знизилися. Якщо витрати на акумуляторні батареї будуть постійно рости, то результат не буде досягнутий», – заявив аналітик New Energy Finance Колин МакКеррачер виданню.

Урядові преференції для автовиробників також повинні зіграти важливу роль на шляху очищення довкілля в мегаполісах. Такі пільги можуть вплинути на зменшення маржі і здешевлення електромобілів для кінцевих споживачів.