Компанія BMW має намір розширити виробництво «розеткових» автомобілів, повідомляє німецька газета Augsburger Allgemeine з посиланням на главу компанії Олівера Ціпсе. Згідно з його планом, вже до 2023 року кожен п’ятий новий BMW буде оснащений електричним двигуном та батареєю.

За два роки – з 2021 по 2023 рік – з конвеєрів підприємств баварської марки зійде на чверть мільйона більше електрифікованих автомобілів, ніж планувалося раніше, повідомив Ціпсе. Таким чином, BMW хоче наростити частку електрокарів і гібридів, що випускається, з наявних 8% до 20% до 2023 року. Вже у 2022 році складання електрокарів налагодять на всіх чотирьох фабриках BMW, розташованих у Німеччині.

Однак для успішного збуту електричних машин потрібно потужна інфраструктура, яка поки далека недостатньо розвинена навіть у Німеччині, зазначає топ-менеджер. За його прогнозами, до 2030 року в країні нараховуватиметься близько 10 мільйонів «батарейних» автомобілів, на обслуговування яких буде потрібно принаймні мільйон зарядних станцій.

«15 тисяч приватних та 1,3 тисячі громадських зарядок повинні з’являтися щотижня, починаючи з цього моменту. Але поки, на жаль, ми далекі від цього», – сказав Ціпсе.

У вересні BMW поділилася планом щодо електрифікації модельного ряду аж до 2030 року. У ньому зазначено, що протягом 9 років баварці випустять дев’ять нових повністю електричних автомобілів, зокрема, під шильдом MINI. Нові моделі будуть побудовані на актуальних платформах компанії – FAAR і CLAR.

Наразі у BMW є два серійних електромобілі – хетчбек i3 та кросовер iX3.