Зараз в Японії небагато фермерів – і їм доводиться обробляти величезні площі землі. З урахуванням даної проблеми місцева компанія Kubota вирішила створити незвичайний концепт – безпілотний трактор.

Машина отримала назву Kubota X Tractor; вперше публічно вона дебютувала раніше в цьому місяці – на виставці в місті Кіото. Технічних деталей про концепт майже немає – відомо лише, що він оснащений повністю електричною силовою установкою, що включає літій-іонні блоки батарей та сонячні панелі: с/г техніка весь день проводить на відкритому повітрі, тому таке рішення виглядає цілком логічним.

Вказується, що набір з GPS і бортових датчиків, таких як камери, та системи штучного інтелекту дозволяє машині в автономному режимі пересуватися по звичайних полях і рисовим плантаціям. При цьому його системи здатні відстежувати різні чинники, наприклад, погоду та темпи зростання культур, так що трактор здатний самостійно визначити, коли слід приступити до виконання тих чи інших завдань. При цьому новинка вміє варіювати свій дорожній просвіт в залежності від «дорожніх» умов.

Замість звичайних коліс концепт безпілотного трактора Kubota використовує гусеничні колеса; кожне з них, як вказується, має власний мотор.

Будь-якої інформації про те, чи надійде Kubota X Tractor у серійне виробництво, на даний момент немає.