Спортивне купе DeLorean DMC-12, яке отримало славу завдяки фільмам «Назад в майбутнє», може знову бути запущено у виробництво, цього разу – з електроприводом. Про це заявила компанія DeLorean Motor Company, що базується в Техасі.

Оригінальна фірма Джона ДеЛореана розорилася ще у 1982 році. У 1997 році права на торговельну марку придбав Стефан Вайн, який відкрив в Техасі найбільшу автомайстерню з ремонту DMC-12, а також зібрав там частину обладнання та залишки комплектуючих для виробництва нових автомобілів.

Довгий час новий власник бренду мріяв відновити виробництво. У 2015 він направив владі США законодавчу ініціативу з пропозицією скласти звід правил, який дозволить в малих обсягах випускати репліки старих авто, які вже не відповідають сучасним дорожнім нормам.

Розгляд цієї ініціативи зайняв кілька років, проте тепер правила, які дозволять DeLorean Motor Company відновити виробництво, офіційно затверджені. Однак проблема полягає в тому, що бензиновий двигун, який планувалося ставити на відроджений DMC 12, після 2022 роки вже не буде відповідати екологічним нормам. Теоретично дозвіл на його використання можна продовжити до 2024 року, проте це все одно буде тимчасовим рішенням.

Отже відновлювати виробництво з мотором, від якого через рік з невеликим доведеться відмовитися, не має ніякого сенсу. Тому в DeLorean Motor Company зараз розглядають варіант виробництва автомобілів з повністю електричною силовою установкою.

Відзначимо, що спочатку DeLorean DMC-12 випускався в Ірландії на шасі Lotus і оснащувався двигуном V6 серії PRV, який був спільною розробкою Volvo, Renault і Peugeot. Оригінальним в автомобілі був тільки кузов, виконаний зі сталі, що не ржавіє. Це об`єднує машину з новим пікапом Tesla Cybertruck.