Влада Китаю заявила про продовження податкового вирахування на купівлю “автомобілів з новими джерелами енергії» – NEV. Під цю абревіатуру підходять електрокари, плагін-гібриди і водневі автомобілі.

Пільги діють вже зараз, проте вони повинні були завершитися 1 січня 2018 року. Тепер знижки продовжили ще на три роки – до 31 грудня 2020. Покупцям NEV в Китаї повертають раніше сплачені податки у розмірі 10% від вартості машини, при цьому сума вирахування може досягати 10 тис. доларів.

Про продовження податкового вирахування прохали автовиробники. Річ у тому, що з 2019 року в Китаї починають діяти квоти на виробництво електромобілів і гібридів, які зобов’язують автоконцерни випускати такі машини. Щоб виробництво не було збитковим і електрокари добре продавалися і було потрібно продовження режиму податкового вирахування.

Китай – найбільший ринок автомобілів у світі. В тому числі в цій країні продається і найбільша кількість NEV`ів. З січня по листопад 2017 року продажі таких чистих машин зросли на 51,4% при тому, що в цілому авторинок не росте. Очікується, що за підсумками усього року в Китаї буде продано 700 тис. електромобілів і гібридів.