Компанія Lincoln продовжує зосереджувати свою ддіяльність на рідному, американському ринку. У перспективі вона планує обігнати свого головного конкурента, Cadillac, і для цього розробить ряд нових моделей, як мінімум три з яких будуть суто електричними SUV.

Так, наприкінці 2021 року, за даними Reuters, отриманим від інсайдерів, Lincoln виведе на ринок компактний електричний кросовер, який, швидше за все, розділить платформу з нещодавно представленим Ford Mustang Mach-E. Ця сама платформа, ймовірно, ляже в основу средньорозмірного електричного кросовера, який побачить світ в 2023-му. А ось до середини 2022 року Lincoln випустить вже великий електричний SUV, і донором платформи для нього буде Rivian R1S – електричний позашляховик з дуже вражаючими технічними характеристиками (на фото зверху).

Подробиць про електричний SUV марки Lincoln з поки що немає, але розроблена стартапом Rivian модульна скейтборд-платформа дозволяє в широкому діапазоні варіювати технічні характеристики. Так, власний позашляховик R1S буде пропонуватися з трьома батареями на вибір – на 105,135 і 180 кВтгод. Запас ходу на одному заряді складе 386, 500 і 660 км відповідно. Діапазон потужності – від 408 до 764 к.с. Найпотужніша версія може розігнатися до 60 миль/год (96 км/год) за 3 сек. Пневматична підвіска дозволяє змінювати величину кліренсу в діапазоні від 205 до 365 мм. Чотири електромотори (по одному на кожне колесо) з індивідуальним керуванням можуть імітувати роботу блокувань міжосьового та міжколісних диференціалів традиційних позашляховиків. Загалом, ясно, що скейтборд-платформа Rivian складніша та дорожа, ніж фордівська платформа від Mach-E, у якій не більше двох електромоторів, підвіска для звичайних легковиків та батарея максимум на 98,8 кВт год – для великого SUV цього буде замало.

Стартап Rivian був заснований в 2009 році і вважається одним з найперспективніших серед усіх існуючих нових електромобільних проектів. Крім Ford в нього повірив американський IT-гігант Amazon, який спочатку інвестував в Rivian 700 млн доларів, а потім замовив молодій компанії 100 тисяч електричних фургонів для власної служби доставки Amazon Prime. Загалом, грошима Rivian забезпечений, і, якщо все піде за планом, він може стати серйозним гравцем на ринку електромобілів. До того ж, Ford обіцяє допомогти з організацією виробництва на колишньому заводі Mitsubishi Motors в місті Нормал (штат Іллінойс), який Rivian придбав на початку 2017 року. А ось чи буде там само збиратися великий Lincoln на платформі Rivian, поки невідомо.